Szanowni Rodzice i Nauczyciele, Drodzy Wychowankowie!

Za nami pierwsze doświadczenia zdalnej edukacji, a przed nami kontynuacja tej formy kształcenia. Decyzją Ministra Edukacji Narodowej kształcenie na odległość zostało przedłużone do 24 maja 2020 roku. Wiem, że wielkim wyzwaniem jest praca w takim systemie, zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli. Dziękuję wszystkim za dotychczasową pracę i zaangażowanie. Jestem wdzięczna rodzicom za współpracę ze szkołą.

Bez Państwa pomocy zdalne nauczanie nie byłoby możliwe. Na kolejny czas naszych wspólnych działań edukacyjnych życzę przede wszystkim zdrowia, cierpliwości oraz optymizmu.

 

Anna Kędzierska
Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego

Jeżów Sudecki, 01.04.2020r.

Kochani uczniowie,

w związku z trudną sytuacją, w jakiej się znaleźliśmy, pamiętajcie, że najważniejsze jest teraz zdrowie Wasze i Waszych bliskich. Dbajcie o siebie, starajcie się nie wychodzić, jeśli nie jest to konieczne i dobrze wykorzystajcie najbliższy czas. Starajcie się dobrze odżywiać, wysypiać się – to buduje odporność.

Najbliższe tygodnie, to na pewno ważny sprawdzian, jeśli chodzi o Waszą samodzielną pracę. Jesteśmy pewni, że sobie doskonale poradzicie.

Pamiętajcie też, że dla Waszych Rodziców to także trudny okres: muszą pracować, a jednocześnie są pełni obaw o zdrowie Wasze i najbliższych. Pokażcie im, że jesteście samodzielni, ale proście o pomoc, kiedy jest ona potrzebna.

Niektórzy z Was pewnie nie wiedzą, jak sobie radzić z nauką w tym okresie. Chcielibyśmy Wam pomóc, wysyłając kilka wskazówek. Może z nich skorzystacie.

Jak uczyć się zdalnie?

1. Zaplanuj sobie czas na naukę, czyli zrób plan dnia. Wiem, że kiedy nie musimy być obecni w szkole, kusi dłuższe poleżenie w łóżku, oglądanie telewizji, czy scrollowanie facebooka. Ale uwierz, to nas tylko rozleniwia i pozbawia energii. Na koniec dnia jesteśmy źli na siebie, że „zmarnowaliśmy” cały dzień.

2. Zadbaj o otoczenie.

Źle dobrane oświetlenie, nieodpowiednia temperatura pomieszczenia czy rozpraszające przedmioty - to czynniki, które obniżają poziom koncentracji. Zastanów się, co możesz poprawić w swoim otoczeniu, żeby maksymalnie skupić się na nauce. Do powszechnych "rozpraszaczy uwagi" należą:

 • bałagan,
 • grające radio, włączony telewizor, portale społecznościowe i komunikatory internetowe,
 • niewygodne lub zbyt "rozleniwiające" miejsce do siedzenia.

Jak zoptymalizować swoje miejsce do nauki?

 • zorganizuj przestrzeń wokół siebie w przyjazny, harmonijny sposób - to ułatwi Ci koncentrację,
 • zadbaj o świeże powietrze w pomieszczeniu - np. regularnie wietrząc pokój,
 • nie ucz się na leżąco - do siedzenia wybierz wygodne krzesło,
 • zadbaj o dobre oświetlenie,
 • na czas nauki zrezygnuj w swoim otoczeniu z towarzystwa rozpraszających osób,
 • odłącz media, wyloguj się z serwisów społecznościowych i komunikatorów.

3. Korzystaj z darmowych portali edukacyjnych.

Tu są wymienione niektóre z nich:

www.gov.pl/web/zdalnelekcje

www.epodreczniki.pl/ksztalcenie-ogolne/szkola-podstawowa

www.kopernik.org.pl/kopernikwdomu/

www.ebooki.nowaera.pl

www.scholaris.pl/

www.naukatolubie.pl

www.pisupisu.pl

A tu możesz rozwinąć swoją kreatywność, poćwiczyć pamięć, zrobić piasek kinetyczny:

www.childdevelop.pl

www.kreatywniewdomu.pl

www.mamawdomu.pl

Ale jest ich więcej. Uważaj tylko, aby na poszukiwaniu czegoś nowego i odkrywczego nie spędzić całego dnia.

4. Zadbaj o odpowiedni nastrój do nauki.

 • nauka to wspaniała przygoda, ciesz się , że możesz ją zdobywać,
 • nie rozpoczynaj nauki, kiedy źle się czujesz, jesteś smutny lub zmęczony.

5. Wykorzystaj do nauki wszystkie zmysły. Ucz się patrząc, słuchając, notując, rysując, śpiewając, opowiadając komuś o tym, czego się nauczyłeś.

Życzymy, aby ten trudny czas nauczył nas doceniać codzienne rzeczy, o których czasami myśleliśmy, że są nam dane na zawsze. Mamy nadzieję, że wkrótce się zobaczymy. Nie wiemy jak Wy, ale my już tęsknimy za szkołą.

Pozdrawiamy,

Wasi nauczyciele i Dyrekcja Szkoły

 

W trosce o dobro i bezpieczeństwo nas wszystkich sekretariat Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jeżowie Sudeckim nie obsługuje interesantów osobiście.

Wszelkie sprawy proszę zgłaszać  telefonicznie w godzinach 10.00 - 12.00  lub  mailowo na adres:

 • Szkoła Podstawowa - Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ,

 • Przedszkole - Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Szanowni Rodzice i Nauczyciele! Drodzy Uczniowie!

 

Przed nami trudny okres. W tym czasie (do świąt Wielkanocy) będziemy realizować proces dydaktyczny w formie zdalnego nauczania, wykorzystując stronę internetową szkoły, dziennik elektroniczny, platformy edukacyjne oraz zasoby internetowe. Wprowadzenie zdalnego nauczania zmusza nas do zmiany sposobu organizacji nauki i pracy. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie, wyrozumiałość oraz pomoc. Życzę zdrowia i cierpliwości – dyrektor Anna Kędzierska

 

Proszę o systematyczne odbieranie wiadomości przez dziennik elektroniczny.

Na stronie internetowej szkoły w zakładce – Zdalne nauczanie - znajdują się szczegółowe informacje dotyczące kształcenia na odległość.