Sonda

W czwartek 6 lutego 2020 roku w naszej szkole odbył się szkolny etap Konkursu Recytatorskiego dla uczniów z klas IV – VIII. Celem konkursu było: rozwijanie umiejętności recytatorskich, rozwijanie zainteresowań polską poezją oraz prozą, uwrażliwianie na piękno ojczystego języka. Podczas recytacji ocenie poddano dobór przez uczniów repertuaru, pamięciowe opanowanie tekstu, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny.

W kategorii kl. IV-VI zwyciężczynią została uczennica klasy VIa Anna Rymarowicz, II miejsce zajęła Amelia Uroda (kl. VIa), III miejsce - Anna Wrona (kl. Va). Ponadto wyróżnienie otrzymała Nikola Kowalska (kl. VIa). Zwyciężczynią w grupie starszej została uczennica kl. VII - Elżbieta Teśka.
Laureatki szkolnego konkursu będą reprezentować naszą szkołę w etapie gminnym Konkursu Recytatorskiego, który odbędzie się w br. w SP w Siedlęcinie. Gratulujemy!

Anetta Rosołowska

Galeria