Mądra głowa dobrze wie, co jest dobre, a co złe. Bawimy się bezpiecznie, w bezpiecznych miejscach, bezpiecznymi zabawkami”.

Dnia 06.02.2020r. w ramach realizowanego projektu „Jestem bezpieczny” uczniowie klas I-III uczestniczyli w zajęciach przygotowanych przez p. A. Kupczyk i p. K. Drahan. W trakcie zabaw, gier i quizu, dzieci miały możliwość poprzez zabawę poznać i utrwalić zasady zapobiegania niebezpiecznym sytuacjom w życiu codziennym, poznać umiejętności radzenia sobie w sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu. Po skończonych zajęciach każda klas otrzymała zobowiązania, które dzieci podpisały.

Ja (imię i nazwisko)………………………………………………………………………………………

Obiecuję, że od dnia dzisiejszego będę przestrzegać przepisów ruchu drogowego.

Aby zasłużyć na miano bezpiecznego ucznia zobowiązuję się, że

- będę przestrzegać pięciu zasad bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię,

-będę zwracać uwagę na znaki drogowe i postępować według ich znaczenia,

-nie będę jeździć na hulajnodze, ani na rowerze po jezdni dopóki nie zdam egzaminu na kartę rowerową,