Sonda

Wydarzenia

14 października br. odbył uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Część artystyczną przygotowały klasy Va i Vb wraz z wychowawczyniami, p. Anną Drahan i p. Renatą Sobańską - Puk oraz chór szkolny pod opieką p. Agnieszki Marszałek.

Galeria

Uczniowie klas I-III, tradycyjnie, jak co roku, uczestniczyli w obchodach Dnia Ziemniaka, których odbył się 3 października br. Nie zabrakło wspólnej zabawy - "Jarzynowej gimnastyki", trochę historii przedstawionej w formie krótkich filmów aminowanych i  degustacji ciepłych ziemniaczków.

Galeria

4 października  br. uczniowie klas III - VIII uczestniczyli w obchodach Dnia Tabliczki Mnożenia. W zmaganiach  od wczesnych godzin rannych uczniowie poszczególnych klas rozwiązywali zadania na różnym poziomie, za którego rozwiązanie  otrzymywali mini certyfikaty. Egzamin z tabliczki mnożenia nie ominął także rodziców, którzy rano pojawili się w progach naszej szkoły  a także pań dyrektor i nauczycieli.

Galeria

27 września br. w naszej szkole wśród najmłodszych uczniów  przeprowadzono Dzień Głośnego Czytania - zapoznanie z kolejnymi przygodami Słodziaków, który przeprowadziła p. Małgorzata Prugar - nauczyciel biblioteki. Akcja miała na celu kształtowanie umiejętności uważnego słuchania i koncentrowania się a także upowszechnianie czytelnictwa wśród najmłodszych uczniów.

Galeria

W dniu 25.09.2019 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jeżowie Sudeckim odbyło się spotkanie dzieci i młodzieży z przedstawicielami policji z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, sierż. szt. Beaty Sosulskiej–Baran, dzielnicowymi z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze, mł. asp. Markiem Sadowskim oraz st. sierż. Pawłem Zajączkowskim, w ramach działań prewencyjnych „Bezpieczna droga do szkoły”.

Spotkanie przeprowadzono w dwóch grupach wiekowych: I-IV, V-VIII. W grupie I-IV została przeprowadzona rozmowa dotycząca bezpiecznej drogi do szkoły, bezpieczeństwa uczniów na terenie szkoły i w drodze ze szkoły. Funkcjonariusze omówili ,,bezpieczne zachowanie”:

Ø  w szkole, bez stosowania przemocy;

Ø  na drodze, zasadności wyposażenia w elementy odblaskowe;

Ø  podczas podróży samochodem, autobusem, pociągiem;

Ø  bezpiecznego zachowania na rowerze, hulajnodze, deskorolce, rolkach, z uwzględnieniem wyposażenia roweru i rowerzysty;

Ø  w domu, na placu zabaw, boisku szkolnym podczas zabawy;

Ø  powiadamianie służb ratunkowych i przypomnienie numerów alarmowych: 112,  998, 999.

Podczas spotkania funkcjonariusze policji zwrócili szczególną uwagę na obowiązek noszenia przez pieszych, po  zmroku i poza strefą zabudowaną, elementów odblaskowych, kamizelek, których zakup jest stosunkowo niski, a może ocalić zdrowie i życie. Ponadto, omówiono rolę i zadania policjanta,
ze szczególnym uwzględnieniem dzielnicowego, na rzecz bezpieczeństwa dzieci.

W grupie V-VIII omówiono ryzykowne zachowania dzieci i młodzieży w aspekcie przemocy, agresji, odpowiedzialność karna nieletnich. Także, profilaktykę uzależnień - konsekwencje prawne związane z używaniem dopalaczy, narkotyków, alkoholu, nikotyny.

 

Joanna Bagińska

Pedagog szkolny

 

We wtorek 24 września odbyła się w naszej szkole Inauguracja Roku Sportowego . Uczniowie wszystkich klas uczestniczyli w szkolnych biegach przełajowych.

Więcej informacji w zakładce Sport - Aktualności.

Gratulujemy osiągnięć!

Tegoroczna akcja Sprzątanie świata - Polska 2019 przebiegała pod hasłem  "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!". Najmłodsi uczniowie naszej szkoły również włączyli się do wspólnego działania na rzecz poszanowania środowiska. „Sprzątanie świata - Polska" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii. W Polsce sprzątanie odbywa się od 1994 roku i jest wspólną lekcją dbania o  środowisko naturalne.

Galeria