Sonda

Wydarzenia

Nasi uczniowie, reprezentując szkołę na poszczególnych szczeblach rywalizacji, odnoszą sukcesy w różnych dyscyplinach sportowych.

Więcej w zakładce Sport.

22 listopada br. reprezentacja uczniów z klasy III a i III b uczestniczyła w kolejnej edycji turnieju "Karkonoski Mini Handball", zajmując II miejsce.

Gratulujemy!

6 grudnia Mikołaj stara się dotrzeć do wszystkich dzieci. Tak też było   i w naszej szkole z pomocą Samorządu Uczniowskiego Mikołaj wraz z pomocnikami zawitał do każdej  klasy, przynosząc słodkie niespodzianki.

26 listopada br. Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami  zarganizował, z okazji andrzejek, zabawy przy muzyce dla uczniów klas IV-VIII. Miłą przerwą w zabawie był słodki poczęstunek dla uczestników.

W dniu 21.11.2019r. odbyło się spotkanie przedstawicieli policji z Wydziału ds. Nieletnich i Patologii KMP w Jeleniej Górze, asp. sztab. Danutą Głowacką oraz dzielnicowym z Komisariatu I w Jeleniej Górze, st. sierż. Pawłem Zajączkowskim, w ramach kontynuacji zajęć profilaktyczno-edukacyjnych w zakresie bezpieczeństwa w Internecie: cyberzagrożeń, hejtu, mowy nienawiści, odpowiedzialności karnej za przestępstwa internetowe ze szczególnym uwzględnieniem najczęściej występujących form przemocy z wykorzystaniem sieci i telefonu komórkowego:

-pisanie obraźliwych, wulgarnych komentarzy i wyzwisk, nękania, straszenia, publikowania ośmieszających zdjęć i filmów, szantażu, podszywania się pod kogoś innego, z uczniami klas: VII-VIII Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jeżowie Sudeckim. W trakcie spotkania zwrócono uwagę na zasady bezpiecznego korzystania z Internetu, przejawy demoralizacji dzieci i młodzieży, ze szczególnym zwróceniem uwagi na problem uzależnień oraz odpowiedzialności karnej za przestępstwa internetowe.

Joanna Bagińska

 W dniu 18.11.2019 r. odbyło się z spotkanie przedstawicieli policji z rodzicami uczniów klas V-VIII Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Jeżowie Sudeckim w ramach projektu profilaktyczno-edukacyjnego „DRUGSTOP– transgraniczna współpraca jednostek Policji w zakresie walki z przestępczością narkotykową”.

Celem kampanii jest podnoszenie poziomu świadomości w zakresie problematyki narkotykowej i jej ograniczanie, przekazanie czytelnej informacji na temat działania narkotyków i środków odurzających oraz odpowiedzialności karnej za posiadanie i rozprowadzanie środków odurzających. W trakcie spotkania funkcjonariusze przedstawili założenia projektu oraz prezentowali rekwizyty znajdujące się w specjalnie przygotowanej na ten cel walizce edukacyjnej zawierającej przedmioty, które młodzi ludzie mogą posiadać w domu lub w szkole, a które wykorzystywane są do zażywania i dystrybucji środków odurzających.

Joanna Bagińska


6.11.2019r. zaproszonymi, przez Samorząd Uczniowski, gośćmi w naszej szkole byli strażacy z zastępu OSP przy ulicy Wiejskiej w Jeleniej Górze. Podczas spotkania przekazano strażakom przytulanki, które uczniowie gromadzili przez kilka tygodni. Maskotki będą formą pocieszenia dla dzieci, które brały udział w zdarzeniach drogowych. Sam przyjazd strażaków i wozu strażackiego był dla młodszych uczniów naszej szkoły wydarzeniem. Dzieci podziwiały sprzęt oraz wyposażenie przeciwpożarowe a także zadawały pytania gościom.

Więcej na:

www.portalik24.pl