Sonda

Wydarzenia

Tak oto uczniowie klasy 6a zakończyli omawianie lektury pt. „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi”. Szóstoklasiści projektowali swoje wynalazki, które na pewno niejednemu człowiekowi ułatwiłyby życie.

Galeria

Regulamin

 

Uczniowie z klasy 1b w pierwszym tygodniu po powrocie z ferii zimowych podczas przerw lekcyjnych korzystali z uroków zimy i na placu szkolnym ulepili bałwana. A śniegu obecnie śniegu nie brakuje, bo po obfitych opadach jest go dosyć sporo. Na pewno zimowy przyjaciel zagości na naszym palcu przez kilka dni.


 

Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną to wyjątkowa uroczystość, a pierwsze wypożyczenie książki powinno na długo pozostać w pamięci dziecka. 20 stycznia 2021 po bardzo długiej nieobecności uczniów w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. Dzieci podczas uroczystości dowiedziały się, dlaczego warto czytać książki i jak je szanować.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Nauczyciel biblioteki zapoznał dzieci z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych czytelników, regulaminem biblioteki, prośbami książki oraz sposobem wypożyczania książek. Skupione i poważne pierwszaki uroczyście przyrzekły, że będą kochać i szanować książki i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika oraz wypożyczenie książki. Nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, zakładki do książek oraz prezenty od swoich starszych kolegów z klas drugich i trzecich. Cała uroczystość przebiegła w reżimie sanitarnym z powodu zagrożenia korona wirusem. Po takim spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się uczniom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.

Małgorzata Prugar – nauczyciel biblioteki

 

Galeria

1 grudnia br. w klasie 6b odbył się konkurs "Moje dorastanie", przeprowadzony przez p. J. Słabicką. Polegał on na udzieleniu "dobrych rad" nastolatkom w różnych problemach związanych z okresem dojrzewania, począwszy od złego nawyku obgryzania paznokci, a skończywszy na pomysłach jak spędzać czas wolny w dobie epidemii. I m-ce zajął Krzysztof Romański, II m-ce: Linda Rudzik, a III m-ce Alan Kołodziej.

Joanna Słabicka

 

W tym roku przypadała 102 Rocznica Odzyskania Niepodległości. W związku z tym, że starsi uczniowie od 26 października rozpoczęli naukę zdalną to najmłodsi uczniowie z klas III przygotowali krótki montaż słowno – muzyczny, którym podzielili się, z pozostałymi klasami I-II, w formie prezentacji.