Sonda

Przedszkole

 

Zabawa dziecięca to ważne, pozornie bardzo proste zjawisko. Jej rola w rozwoju dziecka jest nieoceniona. Poprzez nią dziecko ma możliwość wypowiedzenia swoich uczuć, pragnień i dążeń. Poznaje świat realny, świat rzeczy i świat stosunków ludzkich. To właśnie zabawa jest najbardziej naturalną i skuteczną metodą nauczania 
i uczenia się, jest ważnym czynnikiem w rozwoju intelektualnym, fizycznym, emocjonalnym i społecznym dziecka. Kształtuje osobowość i wspomaga przystosowanie społeczne. Dlatego też zachęcamy Państwa do tego, abyście w obecnej, trudnej sytuacji wspierali, inspirowali i pielęgnowali dziecięce predyspozycje i uzdolnienia.

Aby zainspirować Państwa do wspólnej zabawy z dzieckiem podajemy adresy ciekawych stron:

https://www.squla.pl/

http://krokotak.com/

https://ponadwszystko.com/

http://przedszkolezpomyslem.pl/

http://eduleo.pl/

https://rodzicowo.pl/

http://maluchwdomu.pl/

https://mojedziecikreatywnie.pl/

https://www.dzieckiembadz.pl/

Zachęcamy również do odwiedzenia strony https://www.gov.pl/, gdzie umieszczone są propozycje aktywnego spędzenia czasu z dzieckiem w kontekście realizacji podstawy programowej.

Niech ten czas spędzony wspólnie z dzieckiem przyniesie efekty,

Powodzenia!

 

„ Zima, zima, zima…”, a tu śniegu brak. Podczas zabaw rytmiczno – tanecznych dzieci z grupy Słoneczek zamieniły salę przedszkolną w magiczną śnieżną górę, gdzie z nieba prószył biały puch.

 

Galeria

 

Nasze przedszkole odwiedził fotograf w trochę innej roli jak dotychczas. W ramach spotkania dzieci miały okazję wzbogacać swoją wiedzę, poznały etapy powstawania fotografii oraz poznały sprzęt jakim się posługuje. Uwieńczeniem tych warsztatów była mini sesja fotograficzna, podczas której każdy przedszkolak mógł poczuć się jak prawdziwy artysta.

 

„Dawno, dawno temu…” tak rozpoczynała się baśń o ślicznej Królewnie Śnieżce, przygotowana przez Studio Teatralne HERBI. Dzieci mogły zobaczyć jak beztroskie życie królewny zmieniło się za sprawą złej macochy. Zazdrosna o urodę dziewczynki rozkazała myśliwemu porzucić ją w lesie. Śnieżka trafiła do chatki siedmiu krasnoludków. Wszyscy wiedli tam szczęśliwy żywot do czasu, gdy tajemnicza staruszka podstępnie poczęstowała dziewczynkę zatrutym jabłkiem…zgromadzone licznie w sali maluchy żywo reagowały i wspierały Śnieżkę, a na ich buziach widniał szeroki uśmiech.

„ …Kiedyś przyjdzie taki dzień, że spełni się Twój najpiękniejszy sen. Teraz nie wiesz jak i gdzie…” – to przesłanie zawarte było w jednej z piosenek musicalu dedykowanego przez Teatr Moich Marzeń naszym przedszkolakom w Jeleniogórskim Centrum Kultury. Dzieci wraz z bohaterami zawędrowały w głębiny oceanu i wspólnie przeniosły się w bezgraniczną krainę fantazji.