Sonda

Przedszkole

 

„ Zima, zima, zima…”, a tu śniegu brak. Podczas zabaw rytmiczno – tanecznych dzieci z grupy Słoneczek zamieniły salę przedszkolną w magiczną śnieżną górę, gdzie z nieba prószył biały puch.

 

Galeria

 

Nasze przedszkole odwiedził fotograf w trochę innej roli jak dotychczas. W ramach spotkania dzieci miały okazję wzbogacać swoją wiedzę, poznały etapy powstawania fotografii oraz poznały sprzęt jakim się posługuje. Uwieńczeniem tych warsztatów była mini sesja fotograficzna, podczas której każdy przedszkolak mógł poczuć się jak prawdziwy artysta.

 

„Dawno, dawno temu…” tak rozpoczynała się baśń o ślicznej Królewnie Śnieżce, przygotowana przez Studio Teatralne HERBI. Dzieci mogły zobaczyć jak beztroskie życie królewny zmieniło się za sprawą złej macochy. Zazdrosna o urodę dziewczynki rozkazała myśliwemu porzucić ją w lesie. Śnieżka trafiła do chatki siedmiu krasnoludków. Wszyscy wiedli tam szczęśliwy żywot do czasu, gdy tajemnicza staruszka podstępnie poczęstowała dziewczynkę zatrutym jabłkiem…zgromadzone licznie w sali maluchy żywo reagowały i wspierały Śnieżkę, a na ich buziach widniał szeroki uśmiech.

„ …Kiedyś przyjdzie taki dzień, że spełni się Twój najpiękniejszy sen. Teraz nie wiesz jak i gdzie…” – to przesłanie zawarte było w jednej z piosenek musicalu dedykowanego przez Teatr Moich Marzeń naszym przedszkolakom w Jeleniogórskim Centrum Kultury. Dzieci wraz z bohaterami zawędrowały w głębiny oceanu i wspólnie przeniosły się w bezgraniczną krainę fantazji.

 

 

„ MISIOWY KARNAWAŁ”

Zima to czas, kiedy zwierzęta zapadają w głęboki sen. Tak też było w przypadku bohatera, który zagościł w naszym przedszkolu – Misia Grave. Muzycy zabrali wszystkie dzieci w podróż do magicznego lasu, gdzie podczas nocy sylwestrowej głośne fajerwerki obudziły biednego niedźwiadka. Wesołe rytmy i tańce przejęły kontrolę nie tylko nad nogami naszego leśnego przyjaciela ale i całej publiczności.