Sonda

Przedszkole

„ MISIOWY KARNAWAŁ”

Zima to czas, kiedy zwierzęta zapadają w głęboki sen. Tak też było w przypadku bohatera, który zagościł w naszym przedszkolu – Misia Grave. Muzycy zabrali wszystkie dzieci w podróż do magicznego lasu, gdzie podczas nocy sylwestrowej głośne fajerwerki obudziły biednego niedźwiadka. Wesołe rytmy i tańce przejęły kontrolę nie tylko nad nogami naszego leśnego przyjaciela ale i całej publiczności.

Stanowisko Departamentu Matki i Dziecka w Ministerstwie Zdrowia w sprawie zapobiegania i zwalczania wszawicy u dzieci

1. W sytuacji zauważenia gnid lub wszy we włosach dziecka należy zastosować dostępne w aptekach preparaty, które skutecznie likwidują pasożyty i ich jaja.

2. W sytuacji wystąpienia wszawicy u dziecka, kuracji powinni poddać się wszyscy domownicy. Codzienne, częste czesanie gęstym grzebieniem, systematyczne mycie włosów, przestrzeganie zasad higieny (własne szczotki, grzebienie, frotki, spinki) – utrudniają zagnieżdżenie się pasożytów.

3. Szampony i inne produkty „przeciw wszom” nie zabezpieczają przed zakażeniem i nie powinny być stosowane jedynie jako środek zapobiegawczy. Zgodnie z instrukcją zamieszczoną na opakowaniu tych produktów, zaleca się powtarzanie kuracji w odstępie kilku dni (mniej więcej 7 – 10 dni), w celu zabicia larw. Usunięcie gnid jest niezbędne, dlatego zaleca się ich wyczesanie lub ściąganie.

4. Grzebienie i szczotki należy myć w ciepłej wodzie z dodatkiem szamponu przeciw wszom i moczyć w wodzie około godziny. Ubrania należy prać w pralce w temperaturze 60 stopni. Prześcieradła, poszewki na poduszki, pościele, ręczniki i odzież należy wyprasować gorącym żelazkiem. Należy pamiętać, że wszawica może rozmnażać się również na zabawkach (głównie pluszakach), kocach, firanach czy meblach. Zaleca się również zmycie podłóg gorącą woda z dodatkiem sody oczyszczonej lub octu.

5. Podstawowa zasadą profilaktyki wszawicy jest stała, systematyczna kontrola czystości głowy i włosów dokonywana przez rodziców i natychmiastowa likwidacja gnid i wszy w przypadku zauważenia.

6. Rodzice powinni poinformować placówkę o zauważonym zakażeniu, zaleca się, aby dziecko mające wszawicę pozostało 2 – 3 doby w domu, by nie narażać pozostałe dzieci na zakażenie się wszawicą. W tym czasie, rodzice powinni dokonać wszelkich czynności higienicznych, które uniemożliwią dalszy rozwój choroby pasożytniczej.

 

 

Bajki urzekają swoim magicznym klimatem, często zachęcają do namysłu nad życiem oraz ludzkim losem. Najmłodszym pomagają zrozumieć prawdy rządzące światem, odkryć i zrozumieć uniwersalne wartości. Pomagają wzbogacać wiedzę o otaczającym świecie, rozwijają dziecięce słownictwo oraz kształtują wyobraźnię i kreatywność 
u młodszych słuchaczy.
Włączając się w akcje „ Głośnego Czytania” nasze przedszkole odwiedził aktor Teatru Norwida pan Jacek Paruszyński.

 

Bal karnawałowy dla dzieci to dzień niezwykły, przepełniony muzyką i wspólną zabawą.

Przedszkolnych rycerzy, piratów, urocze księżniczki, wróżki i motylki serdecznie zapraszamy do udziału we wspólnym balu karnawałowym.

24.02.2020
GRUPA KRASNOLUDKÓW, SŁONECZEK, TROPICIELI

25.02.2020
GRUPA MOTYLKÓW I TYGRYSKÓW.

Galeria