Sonda

Przedszkole

Dziś nasze przedszkolaki obchodziły i podkreśliły wyjątkowość nadchodzącego Święta Niepodległości Polski, zakładając bardziej uroczysty strój niż na co dzień, utrwalając ojczyste symbole, tradycje, tańce narodowe i piosenki patriotyczne. Wychowanie w miłości do Ojczyzny, kultywowanie polskich tradycji i wyrabianie szacunku do twórców Niepodległej było przewodnim tematem tej małej, a jakże wyjątkowej uroczystości przedszkolnej.


 

Warsztaty edukacyjno-przyrodnicze z surykatką

W tym dniu nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość, żyjący na pustynnych równinach na południu Afryki - urocza surykatka. Podczas zajęć dzieci mogły poznać zwyczaje, upodobania, sposób odżywiania, jak również obserwować wygląd, sposób zachowania, poruszania się i wydawane odgłosy. Integralną częścią pokazu były zdjęcia pamiątkowe z bohaterem warsztatów.

Dzisiaj wszystkie dzieci wyruszyły w podróż do świata muzyki i rytmu podczas warsztatów bębniarskich. Podczas zajęć dzieci poznały wygląd i brzmienie oryginalnych bębnów pochodzących z dalekiej Afryki. Przedszkolaki, nie tylko odgrywały proste rytmy na instrumentach perkusyjnych, ale także spróbowały stworzyć grupową orkiestrę.
To był dzień głośny, ale pełen rytmu i radości!


 

W dniu dzisiejszym rozmawialiśmy z dziećmi na temat piękna otaczającej nas przyrody, wskażemy jak należy dbać o naturalne środowisko, by korzystać z jego uroków jak najdłużej. Przyłączymy się :)

03.10.2018 ZACZYTANE PRZEDSZKOLAKI, CZYLI CZYTANIE NA DYWANIE

Bajki urzekają swoim magicznym klimatem, często zachęcają do namysłu nad życiem oraz ludzkim losem. Najmłodszym pomagają zrozumieć prawdy rządzące światem, odkryć i zrozumieć uniwersalne wartości. Pomagają wzbogacać wiedzę o otaczającym świecie, rozwijają dziecięce słownictwo oraz kształtują wyobraźnię i kreatywność u młodych słuchaczy. W naszym Przedszkolu zagościł wybitny aktor Teatru Norwida p. Jacek Grondowy, który przeniósł dzieci w cudowny świat dziecięcej literatury.