Sonda

Przedszkole

DNI ADAPTACYJNE

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci, które we wrześniu
po raz pierwszy rozpoczną edukację przedszkolną,
wraz z opiekunami na zajęcia adaptacyjne organizowane
w naszym przedszkolu 30 sierpnia w godzinach 10:30 – 15:15, jednocześnie informujemy, że zebranie z rodzicami odbędzie się 30 sierpnia o godzinie 15:30 w auli szkolnej.

Spotkanie dla dzieci:

· z rocznika 2016 odbędzie się na parterze w sali nr 2,

· z rocznika 2013/2014 odbędzie się na pierwszym piętrze
w sali nr 1/6.

Prosimy, aby w tym dniu dzieci miały obuwie zmienne.

W dniach 5 - 8 listopada 2018 r. odbywały się uroczyste pasowania dzieci na przedszkolaków.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

29.11.2018 r. STO LAT NIEPODLEGŁEJ
KONCERT FILHARMONII DOLNOŚLĄSKIEJ

Każdy mały patriota wie, że Polska świętuje w listopadzie dokładnie 100 lat odzyskania niepodległości! Podczas koncertu włączyliśmy się w te radosne obchody i zaśpiewaliśmy jeszcze raz naszej Ojczyźnie patriotyczne melodie
i posłuchaliśmy wspólnie uskrzydlającej opowieści o odzyskaniu niepodległości…a dumny Orzeł był naszym przewodnikiem!

"Koziołek Pacanołek" przedstawienie teatralne Teatru Duet

W dniu dzisiejszym wszystkie przedszkolaki zaprosiliśmy na kolorowe, niezwykłe i pełne humoru widowisko interaktywne o grupie przyjaciół, którzy uwielbiają spędzać ze sobą czas. W tą magiczną podróż wybraliśmy się z uroczym Koziołkiem Pacanołkiem, który tłumaczył dzieciom, że kiedy jesteśmy smutni, to naprawdę wystarczy otrzeć łzę i rozejrzeć się wkoło, bo są wokół nas przedszkolaki pełne miłości i przyjaźni, którzy zawsze będą chcieli nam pomóc i okazać pomocną dłoń.


 

Dziś nasze przedszkolaki obchodziły i podkreśliły wyjątkowość nadchodzącego Święta Niepodległości Polski, zakładając bardziej uroczysty strój niż na co dzień, utrwalając ojczyste symbole, tradycje, tańce narodowe i piosenki patriotyczne. Wychowanie w miłości do Ojczyzny, kultywowanie polskich tradycji i wyrabianie szacunku do twórców Niepodległej było przewodnim tematem tej małej, a jakże wyjątkowej uroczystości przedszkolnej.