Sonda

Samorząd Uczniowski

Podziękowania

dla

Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Jeżowie Sudeckim
za wsparcie akcji charytatywnej na rzecz dzieci
z sierocińca w Dakarze

Siostra Franciszkanka Misjonarka Maryi Grażyna Grabowska bardzo serdecznie dziękuje wszystkim uczniom i rodzicom, tym, którzy okazali wielkie serce, wrażliwość, wsparcie rzeczowe dla dzieci z sierocińca w Dakarze.

Za pomoc, życzliwość oraz okazanie zaufania dziękujemy serdecznie. Dobroć dawana innym, zawsze do nas powraca. Wszystkim za bezinteresowną chęć czynienia dobra płynącego z miłości składamy serdeczne Bóg zapłać.

s. Grażyna Grabowska fmm i Agata Nidrych

 

31.05.2019 r. w naszej szkole odbył się Dzień Dziecka. W trakcie jego obchodów uczniowie prezentowali swoje stroje, które były kolorowe, śmieszne a także oryginalne. Za najlepsze stroje uczniowie otrzymali upominek. Samorząd Uczniowski zafundował lody i słodki poczęstunek dla wszystkich dzieci. Imprezę uświetniła także muzyka przygotowana przez ucznia Jakuba Suchaneckigo, któremu również pomagał Kacper Balakowski. Odbyły się klasowe prezentacje popularnej polskiej piosenki (karaoke). Uczniowie bawili się wspaniale. O godz. 12.00 p. Piotr Słabicki ze Straży Pożarnej Jeżowa Sudeckiego wykonał strażacki prysznic – dzieci bardzo się cieszyły z takiej atrakcji. Rada Rodziców zasponsorowała dla uczniów kiełbaskę z grilla, bułkę i napój.

Pragniemy podziękować uczniom działającym na rzecz Samorządu Uczniowskiego: Weronice Niedośpiał, Oliwii Kowal, Maćkowi Mackiewiczowi, Igorowi Piotrowskiemu, Kornelowi Droździkowi, Kacprowi Wronie, Marii Słabickiej, Jakubowi Suchaneckiemu i Kacprowi Balakowskiemu. Za wsparcie Dnia Dziecka wyrażamy wdzięczność Radzie Rodziców, p. Piotrowi Słabickiemu, p. Robertowi Królowi, pp. Mirkowi i Grażynie Kazimierczakom i p. Annie Marut.

Opiekunowie SU

 

20 marca uczniowie wraz z wychowawcami o godzinie 8.00 wyruszyli w stronę kina do Jeleniej Góry na wybraną projekcję filmu: kasy I – VI „Corgi” a klasy VII – VIII i gimnazjum. „Kapitan Marvel”. Po filmach uczniowie wrócili do szkoły w radosnych humorach, uznając dzień za wyjątkowo udany.

Opiekunowie SU:

Agata Nidrych i Agnieszka Sowińska

 

21.02.2019 r. w naszej szkole Samorząd Uczniowski przy współpracy z Radą Rodziców zorganizował zabawę karnawałową dla kl. IV – VIII i Gimnazjum. Aula szkolna była pięknie przystrojona. Przy muzyce przygotowanej przez ucznia z klasy VII B Jakuba Suchaneckiego wszyscy bawili się wspaniale. Dodatkową atrakcją były konkursy, które przyniosły wiele radości. Uczniowie poprzebierali się za bajkowe postacie - księżniczki, rycerzy, piratów. Rada Rodziców zasponsorowała napoje i słodki poczęstunek.

Dziękujemy Samorządowi Uczniowskiemu, Radzie Rodziców i uczniom, którzy przyczynili się do tego, by ten czas zabawy karnawałowej był dla nas wyjątkowy.

Opiekunowie SU

 

16 lutego w hali sportowej odbyły się zawody modeli samolotowych „Symki na start”. Zorganizowane one zostały przez Euroregionalne Centrum Modelarskie, Gminę Jeżów Sudecki, Samorząd Uczniowski Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jeżowie Sudeckim i Aeroklub Jeleniogórski. Na zawody przybyli goście: Starosta Powiatu Jeleniogórskiego Krzysztof Wiśniewski, Członek Zarządu – Artur Smolarek, Wójt Gminy Jeżów Sudecki – Edward Dudek, władze Aeroklubu Jeleniogórskiego – dyrektor Jacek Musiał, prezes – Andrzej Piotrowski oraz prezes honorowy Bogusław Regulski, Dyrektor Zespołu – Szkolno Przedszkolnego pani Anna Kędzierska, przedstawiciele Klubu Seniorów Lotnictwa z Jeleniej Góry.

Uczennice z naszej szkoły zaprezentowały układ taneczny: Liwia Politaj, Marta Trojak i Klaudia Włodarczyk a wiersz o lotnictwie zarecytowała Elżbieta Teśka.

Nasi uczniowie podczas zawodów zdobyli następujące miejsca w kategoriach wiekowych:

do 7 lat:

II - miejsce zajął Jan Dulz

od 8 – 10 lat:

II – miejsce zdobył Damian Szparkowski

III – miejsce zajął Michała Augustyniak

Od 11- 13 lat:

II – miejsce zdobył Dominik Gurtatowski

Nagrodzonym uczniom gratulujemy zdobytych miejsc i wygranych nagród.

Panu Władysławowi Jagielle dziękujemy za miłą i życzliwą współpracę.

Dziękujemy również serdeczne zaproszonym gościom, pani dyrektor Annie Kędzierskiej, nauczycielom: p. Iwonie Majtczak, p. Karolinie Łukomskiej, p. Monice Janik za pomoc w przeprowadzeniu zawodów, a rodzicom za upieczenie ciast.

Opiekunowie SU:

Agata Nidrych i Agnieszka Sowińska