Sonda

Samorząd Uczniowski

Dnia 14 i 21.11.2019 r. odbyły się warsztaty balonowe przygotowane przez prezesa Euroregionalnego Centrum Modelarskiego w Jeżowie Sudeckim pana Władysława Jagiełłę.

Głównym celem warsztatów było wykonanie przez chętnych uczniów modeli balonów z bibuły prasowanej, których lot był zademonstrowany 07 grudnia 2019 r. na II Mikołajkowych Zawodach Balonowych na płycie lotniska w Jeleniej Górze. Każdy uczestnik za udział w zawodach otrzymał dyplom i medal z piernika.

Zawody Balonowe zorganizowane były przez Euroregionalne Centrum Modelarskie i Samorząd Uczniowski przy współpracy z Aeroklubem Jeleniogórskim.

Serdecznie dziękujemy rodzicom i dzieciom biorącym udział w warsztatach i zawodach balonowych oraz wychowawczyni kl. II A p. Monice Janik.

Serdeczne podziękowania kierujemy do p. Władysława Jagiełły za zorganizowanie i przeprowadzenie warsztatów.

 

Uczniowie wraz z nauczycielami o godzinie 8.00 wyruszyli do Jeleniej Góry do Kina Helios na wybraną projekcję filmu: „Jak zostać Świętym Mikołajem?” (kasy I – III) i „Kraina lodu II”( klasy IV – VIII).

Po projekcjach uczniowie wrócili do szkoły w miłych nastrojach, uznając dzień  za wyjątkowo udany.

 

W tym wyjątkowym dniu uczniowie przyszli do szkoły w czapkach mikołajkowych, były też osoby, które przebrały się za Mikołaja, renifera, a dziewczynki za Śnieżynki.
W naszej szkole tego dnia panował mikołajowy klimat, który zapewnił Samorząd Uczniowski, obdarowując każdego ucznia słodkim upominkiem. Spotkanie z Mikołajem sprawiło wiele uśmiechu i radości.

Smutno, że Mikołaj pojawia się tylko raz w roku!

Galeria

29 listopada, po zajęciach lekcyjnych, w auli szkolnej odbyła się dyskoteka  dla chętnych uczniów klas IV – VIII . Uczniowie wspaniale bawili się przy muzyce przygotowanej przez ucznia klasy VIII B Jakuba Suchaneckiego. Rada Rodziców za sponsorowała dla uczniom napoje i pączki. Nad całością zabawy czuwali opiekunowie Samorządu Uczniowskiego.

Dziękujemy serdecznie Radzie Rodziców, rodzicom i p. Joannie Słabickiej za pomoc w zorganizowaniu zabawy a uczniom za przybycie i świetną zabawę.

 

Upamiętnienie 101. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości
O godzinie 11.11. przed budynkiem szkoły p. Dyrektor, wychowawcy i uczniowie wspólnie zaśpiewali hymn narodowy.

11.11.2019 r. uczniowie z klasy VII przedstawili montaż poetycko – muzyczny z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości przy Pomniku Pamięci Narodowej w Jeżowie Sudeckim.

Samorząd Uczniowski dziękuje Radzie Pedagogicznej, p. Robertowi Królowi, rodzicom i uczniom za zaangażowanie i udział w przebiegu obchodów 101. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę.